Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Linux Belgelendirme Çalışma Grubu

Yasal Açıklama

Web sitesi, docbook-xml tabanlı olarak Nilgün Belma Bugüner tarafından tasarlanmış ve kodlanmıştır. Tüm site GNU GPL lisanslıdır ve web sitesini oluşturan kaynak kodlarının telif hakları her dosyada ayrı ayrı belirtilmiştir.

Web sitesinin içeriğini oluşturan belgelerin telif hakları ilgili belgede ismi geçen yazarına ve/veya çevirmenine aittir.

Bu kitaplık bir programlama sonucunda oluşmuştur. Site içeriği tek bir yazılım paketi olarak kabul edilmekte ve GNU GPL lisansının koşulları altında dağıtılmaktadır.

Bu kitaplık kapsamındaki tüm belgeler, yazarının telif hakkı bilgisi ve 3. şahıslara kopyalama ve değiştirme hakkı veren bir lisans ile lisanslanmış olduklarının belirtilmesi şartı ile yayınlanmaktadır.

Linux Belgelendirme Çalışma Grubu ile ilgili olarak sorularınızı Necdet Yücel'e yöneltebilirsiniz.

Belgelerin içeriğinden doğrudan doğruya sadece telif hakkı sahibi olan yazarı sorumludur. Belge içeriğindeki bilgileri uygulama sorumluluğu ise uygulayana aittir. Bu bilgilerin uygulanmasından doğacak zararlardan belge yazarı sorumlu tutulamaz. GNU lisansları bu hakkı yazara tanır. Bu sitede sunulan bilgilerin ve kodların HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR.

BU YAZILIM ÜCRETSİZ OLARAK RUHSATLANDIĞI İÇİN, YAZILIM İÇİN İLGİLİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. AKSİ YAZILI OLARAK BELİRTİLMEDİĞİ MÜDDETÇE TELİF HAKKI SAHİPLERİ VE/VEYA BAŞKA ŞAHISLAR YAZILIMI "OLDUĞU GİBİ", AŞİKAR VEYA ZIMNEN, SATILABİLİRLİĞİ VEYA HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR GARANTİ VERMEKSİZİN DAĞITMAKTADIRLAR. YAZILIMIN KALİTESİ VEYA PERFORMANSI İLE İLGİLİ TÜM SORUNLAR SİZE AİTTİR. YAZILIMDA HERHANGİ BİR BOZUKLUKTAN DOLAYI DOĞABİLECEK OLAN BÜTÜN SERVİS, TAMİR VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE AİTTİR.

İLGİLİ KANUNUN İCBAR ETTİĞİ DURUMLAR VEYA YAZILI ANLAŞMA HARİCİNDE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA YUKARIDA İZİN VERİLDİĞİ ŞEKİLDE YAZILIMI DEĞİŞTİREN VEYA YENİDEN DAĞITAN HERHANGİ BİR KİŞİ, YAZILIMIN KULLANIMI VEYA KULLANILAMAMASI (VEYA VERİ KAYBI OLUŞMASI, VERİNİN YANLIŞ HALE GELMESİ, SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN ZARARA UĞRAMASI VEYA YAZILIMIN BAŞKA YAZILIMLARLA UYUMSUZ OLMASI) YÜZÜNDEN OLUŞAN GENEL, ÖZEL, DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HERHANGİ BİR ZARARDAN, BÖYLE BİR TAZMİNAT TALEBİ TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA İLGİLİ KİŞİYE BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SORUMLU DEĞİLDİR.

GNU Kamu lisansı yazılımın tamamı ya da parçalarının özgür olmayan yazılımların içine katılmasına izin vermez.

This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.

This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.

You should have received a copy of the GNU General Public License along with this library; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA

10 Kasım 2005