Giriş

Bu belge nasıl oluştu

Ev ağıma (çoğu gereksiz :)) yeni ağ servisleri eklemeye çalıştığımda bir takım kimlik doğrulama problemleriyle karşılaştığımdan Linux sistemlerinde kimlik doğrulamanın NASIL yapılacağını anlatan bu belgeyi bitirme projem olarak hazırlamaya karar verdim. Umarım bu belge sistem yönetiminin genellikle unutulan ama önemli bu yönünü anlamanıza yardımcı olur.

Yeni Sürümler

Kendime bir alan alıp çalıştırıncaya kadar bu belgenin son sürümüne http://www.tldp.org/ adresinden erişilebilirsiniz.

Geri Besleme

Yorumları, düzeltmeleri ve önerileri adresine gönderebilirsiniz.

Lisans

Telif Hakkı © 2000 Peter Hernberg, Özgün Belge

Telif Hakkı © 2005 Necdet Yücel, Türkçe Çeviri

Aşağıdaki kısıtlamalara uyduğunuz sürece bu belgeyi kısmen ya da tamamen kopyalayabilirsiniz.:

  • Belgenin tamamen veya kısmen kopyalarında yukarıdaki telif hakkı bilgisi ve bu izin notu korunmalıdır.

  • Bu belgeden türetilecek belgeler ve belgenin çevirileri için önceden izin alınmalıdır. Türkçe çevir yazara bildirilmiştir.

  • Bu çalışmayı kısmen yayınlarsanız tam sürümünü nasıl edinecekleri bilgisini eklemelisiniz.

  • Küçük bölümler nereden alıntılandığının yazılması halinde tanıtım veya eleştiri için izin almadan kullanılabilir. Akademik kullanımlar için istisnalar sağlanabilir: yazara yazın ve sorun. Bu kısıtlamalar öğrencileri ve eğitmenleri kısıtlamak için değil yazarı korumak için getirilmiştir. Bu belgedeki tüm kaynak kodlar (belgenin hazırlandığı SGML hariç) GNU Genel Kamu Lisans'ı ile lisanslanmıştır. Bu lisansa anonim ftp ile GNU arşivlerinden ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler

Beni 18 yaşıma kadar getiren aileme teşekkür ederim. Debian geliştiricilerine hazırladıkları güzel dağıtım için teşekkür ederim. Thanks to CGR for paying me to be a geek. Sandy Harris'e yararlı önerileri için teşekkür ederim. Son olarak onsuz nasıl yaşayacağımı bilmediğim ramen noodles'ı yaratanlara teşekkür ederim.

Okuyucu Hakkındaki Kabuller

Bu belgenin hedefine ulaşabilmesi için okuyucunun komut satırından komut çalıştırmakla ve yapılandırma dosyalarını düzenlemekle bir problemi olmadığı kabul edilmiştir.