Giriş

Yıllardır kısmi zamanlı olarak çalıştığım enstitünün çalışanları yerel ağa kararlı ve güvenli bir erişim taleplerini dile getiriyorlardı. Yerel ağda bazı istemciler özel ağlarda bazıları ise internete bağlanabilir durumdaydı.

Çok fazla Microsoft ürünü kullandığımızdan mümkün olan seçeneklerin bir çoğu başta güvenlik olmak üzere çeşitli nedenlerle uygun değildi. Bir kaç ay önce bu problemle karşılaşıp istekleri dinledikten sonra bütün güvenlik ihtiyaçlarına cevap verecek olan çalışan cd'yi önerdim. Bunu denemem için bana şans verildi ve artık çalışan bir prototipim var. Bu belge çalışan cd'nin oluşturulma sürecini anlatmaktadır.

Telif Hakkı

Bu belgenin telif hakkı © 2007 Jeffery Douglas Waddell'e aittir.

  • Belgeyi kopyalayabilir, dağıtabilir, görüntüleyebilir ve belgede yazanları uygulayabilirsiniz.
  • Belgeden türetmeler yapabilirsiniz,
  • Belgenin ticari uygulamalarını yapabilirsiniz.

Bunları yaparken belgenin asıl sahibine atıfta bulunmalısınız. Share Alike. Eğer bu belgeyi değiştirir, dönüştürür veya bu belge üzerine yeni bir belge oluşturursanız ortaya çıkacak yeni işi de bu belgenin lisansıyla aynı lisansla dağıtmalısınız.

  • Belgenin yeniden kullanımı veya dağıtımında lisans anlaşmasının terimlerini açıklamalısınız.
  • Bu şartlardan herhangi birinden yazarın izniyle feragat edilebilir.

Feragatname

Use the information in this document at your own risk. I disavow any potential liability for the contents of this document. Use of the concepts, examples, and/or other content of this document is entirely at your own risk.

Tüm telif hakları aksi özellikle belirtilmediği sürece sahibine aittir. Belge içinde geçen herhangi bir terim, bir ticari isim ya da kuruma itibar kazandırma olarak algılanmamalıdır.

Bir ürün ya da markanın kullanılmış olması ona onay verildiği anlamında görülmemelidir.

Temel kurulumdan önce ve kurulumun ardından belirli aralıklarla yedek almanız yararınıza olacaktır.

Katkıda Bulunanlar

Yaptıklarım için pek çok kaynak kullandım. Bu projelerin katkıcılarına çok teşekkür ederim. Aşağıda bunların tam olmayan bir listesi var:

Çeviriler

Belgenin sadece Türkçe çevirisi bulunmaktadır. Eğer başka bir dile çevirmek istiyorsanız bana jefferydouglaswaddell (at) gmail (dot) com adresinden ulaşabilirsiniz.