Yeni Debian gözden geçirmesi

Diyelim ki paketinizle ilgili #54321 numaralı bir bir hata bildirimi var ve çözebileceğiniz bir sorunu içeriyor olsun. Paketinizin yeni bir Debian gözden geçirmesini oluşturmak için, aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

  • Elbetteki paketin kaynak kodunda hatayı düzeltiniz.

  • dch -i veya dch -v <sürüm>-<yayım> kullanarak doğrudan Debian değişiklik kayıtları (changelog) dosyasının başına yeni bir gözden geçirme ekleyin ve daha sonra da tercih ettiğiniz bir metin düzenleyici ile açıklamalarınızı yazınız.

    İpucu

    Soru: İstenilen biçimde zaman bilgisini nasıl alırsınız?
    Yanıt: 822-date veya date -R kullanınız.

  • "Closes: #54321" ifadesini takip edecek şekilde değişiklik kaydındaki hatanın kısa açıklamasını ve çözümünü yazınız. Bu şekilde, paketinizin Debian arşivi tarafından kabul edilmesiyle, hata raporu, arşivin bakımını yapan yazılımlar tarafından otomatik olarak sihirli bir şekilde kapatılacaktır.

  • Baştan yeniden derlemek, Paketin hatalara karşı denetimi ve Paketin Debian'a gönderilmesi bölümlerinde yaptıklarınızı tekrar yapınız. Farklı olarak, değişikliğe uğramadığından ve de Debian arşivinde mevcut olması nedeniyle paketin orjinal kaynak kodunu göndermeyeceksiniz.